PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=678465}
4,7 857
ocen
4,7 10 1 857

Bottom of the World
powrót do forum filmu Bottom of the World

Gdyby w rubryce "reżyseria" widniało inne nazwisko, np. Lynch, zapewne ocena oscylowałaby w okolicy 7 - 8. Skojarzenia z Lynchem, chyba, nieprzypadkowe, czytałam kiedyś o Lynchu, że jego siostra w dzieciństwie panicznie bała się groszku. Jak ktoś widział film, to wie, o co mi chodzi. Film trochę nudnawy, ale obejrzałam do końca i ostatecznie nie oceniam go tak źle jak inni.

ocenił(a) film na 4
jgrabowska

W punkt! Dziękuję.

jgrabowska

Zgadzam się, można zobaczyć nie urywa portek ale zaciekawił mnie od pierwszej minuty.

jgrabowska

Mogłoby tam widnieć inne nazwisko, ale nie Lyncha, bo film jest półamatorski, a gra aktorska ociera się miejscami o Ukrytą prawdę i Trudne sprawy. Owszem film ma lynchowski klimat, ale poza nim nic nie ma, to wydmuszka, inna sprawa, że nie nobilitowałbym kogoś za zrzynanie, nawet jeżeli zrzyna z Lyncha.

nietzsche

Zrzynał, nie zrzynał, ale film jest dość interesujący, jeśli się tylko wytrzyma istotnie przydługie ujęcia i muzykę (melancholia, czy co?). Uważam, że jest dobry, może i gra aktorska nienajlepsza, ale przynajmniej pomysł był niezły.
Ps. "Ukryta prawda" i "Trudne sprawy"? Jeśli to to, co znalazłem w Google, to podtrzymuję zdanie, że telewizja w domu to ZŁO.

jgrabowska

Film jest faktycznie dosyć dobry, ale nawet nie mogę go ocenić, bo... zwyczajnie nie do końca zajarzyłem o co w nim chodzi... szczerze mówiąc :). Bo nie wiem już - czy ten zabity kaleka - kuzyn Scarlett, wciela się w różne osoby, a ona go za każdym razem zabija i zakopuje? Bo nie zauważyłem, żeby ktoś odważył się zrecenzować fabułę, chyba jest z tym problem i dlatego niskie oceny ;). Jakaś podpowiedź?

mordachamordasinski

raczej on zakopuje ją, tysiące razy.
dodatkowo: przeciez pod koniec filmu pokazują kim jest facet w kapturze

ocenił(a) film na 6
jgrabowska

Film jest niezły i ma ten surrealistyczny klimat znany z twórczości Lyncha. Z pewnością nie zasługuje na oceny 3 lub 4. Można obejrzeć i nie jest to wcale strata czasu.

Peter2013

Też z takim wrażeniem zostałam - mógłby być pewnie dużo lepszy, ale ostatecznie nie żałuję, że obejrzałam. Film ma fajny klimat, ale rozwiązanie jest podane na tacy , nie to co u Lyncha - może dlatego efekt się psuje:)

ocenił(a) film na 4
sztoo

Hmmm chyba przespałem to rozwiązanie podane na tacy. Gdzies odplynalem myślami w tym bełkocie wypowiedzi głównych bohaterów. Przyznaje ze w pewnym momencie mnie zaciekawił i czekałem na jakaś świetna intrygę albo plot twist na koniec filmu ale to jak sie skończyło nie ma za grosz sensu. Juz chyba lepiej by było grzyby sie okazało ze ta całe rzeczywistość to tylko sen i tyle.

ocenił(a) film na 8
jgrabowska

Przyznam, że dla mnie urywa dupe, zarówno klimatem jak i scenariuszem, mimo że aktorsko słabiutko. Dodam do tego, że nie cierpię Lyncha xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones