Jane AustenI

8,9
646 ocen materiałów do scenariusza
powrót do forum osoby Jane Austen

Moim ulubionym dziełem jest oczywiście "DUMA I UPRZEDZENIE"...

Damona

duma i uprzedzenie i rozważna i romantyczna :]

KAOS_79

Na razie przeczytała 1 ksiązkę i to właśnie było Rozważna i ... i powiem że książka fajna ale nie podobało mi się jak potraktowała moją ulubioną postać czyli pułkownika.. jakaś naciągana ta miłość na końcu no ale przynajmniej się ożenił z tą którą kochał;)

Damona

Najlepsza bezapelacyjnie Duma i Uprzedzenie.

Damona

Duma i uprzedzenie - nie będę w tym oryginalna; do tego jeszcze Perswazje.

nieztejepoki

a ja wybieram Opactwo Northanger :)

Damona

Duma i Uprzedzenie

użytkownik usunięty
Damona

Czytałam Dumę i uprzedzenie oraz Rozważną i romantyczną. Jane Austen jest moją ulubioną autorką. Uwielbiam literaturę angielską, a szczególnie tą z XIX wieku. Oczywiście nie zamierzam zaprzestać na tych dwóch książkach Jane Austen. Póki co uważam, że najlepszą jej powieścią jest Duma i uprzedzenie.

Damona

Fakt, że na razie jedyna którą przeczytałam ale myślę że nic jej nie przebije - Duma i uprzedzenie

Damona

ja też na razie przeczytała tylko "Dumę i Uprzedzenie" i jestem po prostu zakochana w tej powieści. Jak dla mnie najpiękniejsza historia miłosna jaką dotąd poznałam. Mam zamiar w niedalekiej przyszłości zaznajomić się z pozostałymi utworami Jane - wypożyczyłam już "Rozważna i Romantyczna"... Zobaczymy, zobaczymy... :):)

Damona

duma i uprzedzenie!!!!!
emma!!!!
rozważna i romantyczna!!!
mensfield park/ persfazje!!
opactwo N.!

Damona

Ja się wyłamie, bo chyba jednak wolę Perswazje :)

Damona

Na razie mój ranking wygląda tak, przyznam że miejsca 4-6 często się zmieniają : )

1) Duma i Uprzedzenie
2) Perswazje
3) Mansfield Park
4) Opactwo Northanger
5) Rozważna i Romantyczna
6) Emma
7) Lady Susan. Watsonowie. Sanditon

Damona

Dla mnie Mansfield Park na 1. miejscu, potem Perswazje, następnie Duma i Uprzedzenie, potem Emma, Opactwo Northanger i Rozważna i Romantyczna na końcu (jakoś do mnie nie przemawia).

Damona

Nie lubię twórczości Jane Austen. Czytałam tylko „Dumę i uprzedzenie”, ale jak dla mnie była mdła i nudna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones