PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=682140}

Śmierć w Pemberley

Death Comes To Pemberley
6,6 2 181
ocen
6,6 10 1 2181
Śmierć w Pemberley
powrót do forum serialu Śmierć w Pemberley

Kontynuacje literackie dzieł uznanych powinny być zakazane.Wiadomo,że to będzie dno.

ocenił(a) serial na 7
CynicznyMrocznyDetektyw

tez tak cos podejrzewam, ale obejrze i dopiero bede krytykowac

CynicznyMrocznyDetektyw

To nie kontynuacja, a pastisz w konwencji kryminału. Na podstawie powszechnie chwalonej książki PD James, która jest jedną z najlepszych autorek brytyjskich tego gatunku. Wobec tego śmiem twierdzić, że nie wiadomo, czy będzie to dno :-)

ocenił(a) serial na 8
ACCb

Czytałam książkę i na pewno obejrzę ekranizację. Myślę,że będzie lepiej, niż się wydaje.

The_Bennet_Sister

Jeszcze nie natrafiłam na tę powieść, ale ufam w poziom twórczości PD James. Poza tym za ekranizację wzięło się BBC, to też niezawodna firma. I nie mogę się doczekać na Jennę-Louise grającą Lydię :-)

CynicznyMrocznyDetektyw

pożyjemy, zobaczymy ;)

ocenił(a) serial na 3
CynicznyMrocznyDetektyw

Oglądałam ok. pół godziny 1 odcinek , i wiem , że nie chcę już więcej tego oglądać . Dla mnie to pastisz . Jestem rozczarowana .

ocenił(a) serial na 8
kwachowa

Nic tylko duma i uprzedzenie ;) Całkiem niezły kryminał. Może nie ma tej społecznej przenikliwości co pierwowzór, ale nie o to tu chodzi. Naprawdę dobrze się ogląda - mam na myśli dreszczyk "co będzie dalej".

ocenił(a) serial na 7
sterlitz

Wiecie może, gdzie można to obejrzeć?

mg2212

Na BBC iplayerze właśnie obejrzałam 3 odcinek, są wszystkie trzy: http://www.bbc.co.uk/iplayer/episode/p01mqlhz/Death_Comes_to_Pemberley_Episode_1 /

ocenił(a) serial na 7
ACCb

Dzięki wielkie ;)

ocenił(a) serial na 4
CynicznyMrocznyDetektyw

Jak najbardziej chodzi o kasę.Nie wiem jak książka,ale serial dla mnie słaby.

ocenił(a) serial na 7
CynicznyMrocznyDetektyw

ale to nie jest kontynuacja, tylko kryminał :)
przeczytałam posty na filmwebie i byłam przekonana, że obejrzę szmirę, a tym czasem jestem bardzo, ale to bardzo przyjemnie zaskoczona
co prawda szybciutko odkryłam, kto zabił, ale mimo wszystko obejrzałam serial z przyjemnością
bardzo fajne inteligentne dialogi, sensownie napisane postaci - o dziwo ciekawie rozwinięte i ściągnięte troszkę z różowych obłoków Jane Austin, świetne zdjęcia, kostiumy, scenografia, przyjemna muzyka
żadnych infantylizmów i słitaśności (miało być inne słowo, ale filtr nie przepuścił słowa związanego z puszczaniem bąków) ), dla mnie mimo nowego gatunku i nowej historii więcej w tym prawdziwego ducha Austin niż w niektórych adaptacjach D&U (na przykład tej nieszczęsnej z 2005 roku, którą jestem w stanie obejrzeć tylko ze względu na bezbrzeżną sympatię do MM)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones