PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=463925}

W świecie Jane Austen

Lost in Austen
6,3 3 239
ocen
6,3 10 1 3239
W świecie Jane Austen
powrót do forum serialu W świecie Jane Austen

1 i 2 odcinek mile mnie zaskoczyły, serialowy darcy sprostał zadaniu no i genialny pan bennet (swoją droga to świetna postać;)), niestety już w 3 odcinku twórcom najwyraźniej zabrakło pomysłów, jest wiele niedociągnięć, jakby scenarzysta nie do końca wiedział jak ma wybrnąć z niektórych sytuacji.
przyznam że pozamienianie charakterów poszczególnych postaci nie bardzo przypadło mi do gustu (pani bennet całkiem niesympatyczna, w przeciwieństwie do lady cathrine - taka dziwna niespodzianka), chociaż wickham wyjątkowo pozytywny;), motyw lesbijski - bardzo nie fajny;/
podobają mi się natomiast nawiązania do książki, takie 'smaczki' - znane dialogi wykorzystane w innych sytuacjach, pomieszne, poplątane sceny i UWAGA - darcy wyłaniający się z wody jest poprostu mega, popłakałam się ze śmiechu;D
ogólnie pomysł ciekawy tylko trochę niedopracowany, oczywiście pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów austen;)
pzdr (sory za przydługi wywód;))

medb3

Ja jestem na razie po dwóch odcinkach, ale byłam mile zaskoczona, bo po
komentarzach innych użytkowników byłam bardzo negatywnie nastawiona :) Nie
pasował mi co prawda Darcy pod koniec drugiego odcinka, bo prawdziwy
gentelman po prostu by wyszedł, zamiast mówić dziewczynie, że go odpycha. I
spodobała mi się główna postać - choć na początku uważałam, że niezbyt ją
dobrali, a w trakcie odcinka denerwowały mnie te jej krzywo otwarte usta.
Ale miała świetne włosy, które ją bardzo wyróżniały =]

Invisse

Właśnie skończyłam oglądać i uczucia mam mieszane. DiU uwielbiam, mogłabym czytać non stop, a Darcy i Lizzy to para idealne. Przyznam się szczerze, momentami film mnie śmieszył niesamowicie i pozytywnie zaskakiwał. Lidia ucieka z Bingleyem, Jane z Collinsem, Charlotta w Afryce a Wickham szlachetnym człowiekiem. Umarłam. Film żerował na książce i nie próbuje ich porównywać, bo to bez sensu. Jako rozrywka sprawdził się doskonale. Wzruszył mnie niesamowicie, a przy scenie z Darcym w jeziorze byłam, że się tak wyrażę, posikana ze śmiechu :D A najgorsze,że chciałam, żeby Amanda była z Darcym, choć to może dla niektórych bezczeszczenie imienia Elizabeth. Powiem tak- w książce Darcy i Lizzy i wara mi od nich, ale w tym filmie Darcy i Amanda to para wspaniała. I chciałabym być na jej miejscu :D

Pozdrawiam :]

xxDomaxx

Też skończyłam. To, co zrobili z postaciami to, na początku mi się
wydawało, masakra. Pomieszanie z poplątanym i jeszcze charaktery
pozmieniali. Ale te charaktery, które wytworzyły się na potrzeby filmu,
świetnie do siebie pasowały - film dał takie rozszerzenie, którego Austen
na pewno by nie zaplanowała. No i Wickham - najlepszy z najlepszych =]

ocenił(a) serial na 8
Invisse

Ja muszę przyznać, że obejrzałam ten serial w jeden wieczór :D DiU jak dla mnie jest niepowtarzalna, a ten film dziwny, ale całkiem pozytywny:) Takie inne spojrzenie na świat przedstawiony przez Jane Austen. Niektóre momenty naprawdę zabawne i ciekawie ujęte, a niektóre przesadzone... No ale cóż, nie ma ideałów:D pierwsze dwa odcinki lepsze, potem troszkę przekombinowane, ale ogólnie pewnie niedługo obejrzę znowu i oczywiście przeczytam po raz n-ty książkę :) i zgadzam się Wickham jest tutaj nietypowo ujęty i za to plus:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones