PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=125487}

Duma i uprzedzenie

Pride & Prejudice
7,7 171 025
ocen
7,7 10 1 171025
7,2 15
ocen krytyków
Duma i uprzedzenie
powrót do forum filmu Duma i uprzedzenie

Obawiam się troche tego, co Amerykanie zrobią z tego filmu. Na razie udało się im dobrze zekranizować tylko Rozważną i romantyczną. Emma jest już zbyt przesłodzona i "holiwodzka" ;-) Tyle ze akurat scenariusz R&R napisała Emma Thompson...a więc Angielka. D&U to jedna z moich ulubionych powieści, trudno bedzie oddać cały jej urok w dwóch godzinach filmu kinowego. Świetną adaptacją tej powieści jest serial angielski sprzed 10 lat. Ten w którym grali Colin Firth i Jennifer Ehle. Na stronie Filmwebu jest pomyłka - bohater D&U nie ma na imię Mark ( ktoś się chyba zasugerowała imieniem bohatera Dziennika Bridget Jones ) tylko Fitzwilliam - Fitzwilliam Darcy.

Admete

Oczywiście zgadzam się, że ekranizacja z Firthem i Ehle była do tej pory najlepsza i wątpię czy cokolwiek ją pobije, ale nie zapominaj, że nową, kinową produkcję robią Brytyjczycy - NIE AMERYKANIE. Zatem nie ma co się jeszcze załamywać, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Pozdrawiam!

użytkownik usunięty
Lady_Snape

Cóż...Mansfield Park sprzed kilku lat w reżyserii Rozemy też jest produkcją brytyjska i prawdziwą zbrodnia, jeśli chodzi o ekranizacje prozy Austen. W kilku miejscach pod stroną poświęconą MP na Filmwebie wypowiedziłam się juz na temat tej profanacji ;-) Jeśli chodzi o filmy według powieści mojej ukochanej powieściopisarki to jestem bardzo wymagajaca. Widziałam aktora, który ma grać rolę pana Darcy'ego, w filmie Rachunek sumienia ( The Reckoning ), ma interesujący głos, jest wysokim brunetem - moze coś z tego będzie. Do Keiry nic nie mam, ale niestety nie pasuje mi do roli Elizabeth. Obawiam się tylko, ze w filmie dostaniemy historę okrojoną - trudno bedzie zmieścić wszystkie wątki w dwóch godzinach. Obym się myliła. Oczywiście, ze pójdę do kina - choćby po to, żeby potem bez końca dyskutowac o wadach i zaletach filmu.:-) Czekam teraz na Vanity Fair według powieści Thackereya w reżyserii Miry Nair. Ciekawa jestem efektu, tymczasem jednak nie wiadomo nawet, kiedy ten film wejdzie an polskie ekrany.

Brak w mojej wczesniejszej wypowiedzi podpisu. Przepraszam :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones