PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=125487}

Duma i uprzedzenie

Pride & Prejudice
7,7 171 025
ocen
7,7 10 1 171025
7,2 15
ocen krytyków
Duma i uprzedzenie
powrót do forum filmu Duma i uprzedzenie

Przy "na podstawie" widnieje nazwisko Emmy Thompson. Mógłby ktoś podać więcej szczegółów?

ocenił(a) film na 1
CasperChase

To prawdopodobnie pomyłka wynikła stąd że spłodziła podobnego knota czyli scenariusz "Rozważnej i Romantycznej" z 1995, za który to dostała Oscara :) Teraz rozumiem dlaczego np. takie polskie filmy jak "Faraon", "Rękopis znaleziony w Saragossie" czy "Ziemia Obiecana" nie dostały tej "nagrody". Bo ona na nie nie zasługuje. Pocieszeniem jest to że te filmy zostały zakupione przez Bibliotekę Kongresu USA, a o nagrodzonych wypocinach Thompson nikt za 20 lat nie będzie pamiętał. Na dodatek w wieku 40 lat zagrała w swojej beznadziejnej "Rozważnej i Romantycznej" 19 - letnią Elinor. Spuszczam na to zasłonę miłosierdzia bo cenię Ją jako aktorkę w wielu innych filmach ale przykrym jest że nie potrafi starzeć się z godnością. I jeśli chodzi o jej pisaninę scenariuszową to jest takie starożytne powiedzenie; "Jeśli jesteś szewc to patrz swego kopyta", czyli rób to co naprawdę umiesz. To tak jakby fryzjer chciał mi mówić jak mam montować izolatory na słupie WN (wysokiego napięcia).

ocenił(a) film na 10
CasperChase

Emma jest autorką kilku dialogów/scen, dowiedziałam sie dopiero jak obejrzałam film z komentarzem reżysera.. Jedną z napisanych przez nią scen jest ta po dostaniu przez Lizzy listu od ojca ws. ucieczki Lidii z Wickhamem - to że Keira wchodzi do pokojuzapłakana, zaczyna mówić, ale nie może, wybiega i znowu wraca i dopiero mówi. Jeszcze jakaś ale teraz nie mogę sobie przypomnieć..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones